Proch Pionki 2:0 (1:0) Iłżanka Kazanów
10 listopada Godzina 13:00

Siłownia Stadion Pionki zaprasza! Kliknij, żeby sprawdzić cennik i godziny otwarcia

Informacje Zarządu KS Proch

[LIGI MŁODZIEŻOWE] Juniorzy przegrali bitwę w Warce. Pierwszy punkt trampkarzy U-15. Młodziki U-13 idą w górę tabeli

Data publikacji: 18-09-2018r. Godz. 21:00

Sporo działo się w ostatnich dniach w ligach młodzieżowych. Juniorzy Prochu stoczyli piłkarską wojnę, dosłownie i w przenośni, na wyjeździe z Klubem Sportowym Warka, który będzie najgroźniejszym rywalem do wygrania ligi. Niestety skończyło się porażką 1:3. Pierwszy punkt zdobyli trampkarze U-15, a remis uratował w ostatniej minucie gol debiutanta Jakuba Rogowskiego. Dobrze radzi sobie zespół U-13, który nie tylko nie przegrywa, ale i ostatnio nie traci bramek.

W czwartkowym meczu Radomskiej I Ligi U-15 trampkarze Prochu zremisowali 2:2 z Orlikiem Radom

Radomska I Liga U-19 (rocznik 2000 i młodsi)

Wtorek 18 września, KS Warka - Proch Pionki 3:1 (2:1), Janczewski 18, 75, Lenarczyk 43 - Eryk Machnio 5.

Proch: Oko (46 Zawodnik) - Nawrotek, Synderczyk, Warchoł I, Pachlerski - Korycki (89 Kacperczyk), Krakowiak, Nowakowski, F.Miękus (85 Glimasiński II), Trzos - Machnio (87 P.Wdowiak).

Zasłużona porażka Prochu w meczu na szczycie. Mimo szybko zdobytej bramki drużyna trenera Erwina Kisiela w pierwszej połowie dała się dwukrotnie zaskoczyć rywalom po stałych fragmentach gry. Przy golu na 1:2 staranowany został bramkarz Szymon Oko i nie wyszedł już na drugą połowę. Swój współudział w tym miał Kacper Zieliński z Warki, ten sam, który kilkanaście dni temu w meczu LO "skasował" w Pionkach Kubę Maika. W ostatnich minutach rozmiary porażki mógł zmniejszyć Janek Krakowiak, ale z rzutu karnego fatalnie przestrzelił dwa metry nad poprzeczką. Obie drużyny kończyły mecz w dziesiątkę. Czerwone kartki za niesportowe zachowanie zobaczyli w końcówce Dawid Lenarczyk z Warki i Kamil Trzos z Prochu.

W sobotę o godzinie 11:00 pierwszy mecz juniorów U-19 na własnym boisku. Rywalem będzie UKS Legion Radom.

Aktualna tabela TUTAJ

Radomska I Liga U-15 (rocznik 2004 i młodsi)

Poniedziałek 17 września, Orzeł Wierzbica - Proch Pionki 5:2 (2:0), 2 Paweł Kustra.

Proch: Matysiak (Jurczak) - Marzec, Fajdek, Broński, Góralski, Drab I, Molenda, Kustra, Drab II, Wrochna, Miller oraz Gregorczyk, Wojdak, Rogowski, Piasek, P.Woźniak.

Czwartek 20 września, Proch Pionki - Orlik-14 Radom 2:2 (0:2), Jakub Drab I 47 z karnego, Jakub Rogowski 70.

Dopiero w czwartym meczu rundy jesiennej swój pierwszy punkt zdobyli trampkarze U-15. Zespół trenera Kamila Marszałka w czwartek zremisował 2:2 z Orlikiem Radom. Tradycyjnie trzeba było odrabiać straty, bo po nieco ponad kwadransie goście prowadzili już 2:0. Gola na wagę remisu zdobył w ostatniej minucie po strzale głową Jakub Rogowski. To jeden z pięciu nowych zawodników, którzy w ostatnich dniach dołączyli do drużyny.

Może po pierwsze zwycięstwo uda się sięgnąć w sobotę w wyjazdowym pojedynku z Młodzikiem-18 Radom. Życzymy powodzenia!

Radomska I Liga U-13 (rocznik 2006 i młodsi)

Niedziela 16 września, Młodzik-18 Radom - Proch Pionki 0:0.

Wtorek 18 września, Proch Pionki - Kraska Jasieniec 1:0 (0:0), Michał Drab.

Dobrze w ostatnich dniach radzi sobie zespół młodzików U-13. W niedzielę podopieczni trenera Pawła Zagożdżona przywieźli cenny remis z boiska lidera.

- Młodzik miał więcej z gry, ale my też stworzyliśmy sobie swoje okazje. To był szybki mecz, który trzeba ocenić pozytywnie - przyznaje trener Prochu U-13.

Po dwóch dniach na boisko wybiegła zupełnie inna drużyna i długo męczyła się, żeby ostatecznie skromnie 1:0 odprawić Kraskę Jasieniec. Jedyną bramkę zdobył Michał Drab po dograniu od Miłosza Żurawskiego.

- Są punkty, cieszymy się i jedziemy dalej! - podsumowuje ostatnie mecze swojej drużyny trener Zagożdżon.

W sobotę młodziki Prochu zmierzą się na wyjeździe z Juniorem Radom.