Dziś mamy 10 grudnia 2018 roku

Multimedia

Najbliższe wydarzenia

XX Ogólnopolski Turniej Mikołajkowy

rocznik 2009 i młodsi

sobota 15 grudnia, godz. 9:00

hala sportowa przy ul. Sosnowej w Pionkach

Ostatni mecz

Proch Pionki 2:0 (1:0) Iłżanka Kazanów
10 listopada Godzina 13:00

Galeria


Proch-Magnuszew

Nasi sponsorzy

 

 

Siłownia Stadion Pionki zaprasza! Kliknij, żeby sprawdzić cennik i godziny otwarcia

Informacje Zarządu KS Proch

Obradowało Walne. Zarząd Klubu Sportowego Proch z absolutorium

Data publikacji: 30-06-2018r. Godz. 15:44

W piątek (29.06) członkowie Walnego Zebrania Sprawozdawczo-Wyborczego jednogłośnie udzielili absolutorium Zarządowi Klubu Sportowego Proch za rok 2017. W obradach uczestniczyło 21 na 64 członków klubu. Uchwalono także nowy statut. Podczas dyskusji rozmawiano o planach na przyszłość, poziomie szkolenia młodzieży w Pionkach czy zasadach finansowania klubu.

Obradowało Walne. Zarząd Klubu Sportowego Proch z absolutorium

Zebranie otworzył Prezes Zarządu, Mirosław Lepa. W świetlicy hali sportowej obecnych było 21 na 64 członków oraz kilku zainteresowanych losami klubu kibiców.

 

Zgodnie z porządkiem obrad prezes Klubu i jednocześnie przewodniczący zebrania przedstawił sprawozdanie z działalności Zarządu w 2017 roku. Podsumowane zostały wyniki drużyny seniorów, która wiosną spadła z IV ligi, żeby jesienią należeć do ścisłej czołówki Ligi Okręgowej oraz wszystkich trzech drużyn młodzieżowych.

 

 

Sprawozdanie z działalności klubu w 2017 roku przedstawił prezes Zarządu, Mirosław Lepa.

 

Do sukcesów Zarządu należy niewątpliwie uznać skuteczność w pozyskiwaniu środków finansowych z zewnątrz. W ubiegłym roku cztery turnieje (Memoriał Rutki, Memoriał Grosiaka, Memoriał Zatorskiego i Turniej Mikołajkowy) zostały zorganizowane dzięki dotacjom ze Starostwa Powiatowego w Radomiu. Kolejny rok z rzędu udało się również pozyskać dotację z Rządowego Programu KLUB. Każdorazowo jest to 10 tysięcy złotych z przeznaczeniem m.in. na sprzęt sportowy. Program KLUB miał trzy edycje (2016, 2017, 2018) i za każdym razem KS Proch zdobywał dofinansowanie.

 

Wydatki na cele statutowe, czyli w dużym skrócie budżet klubu na 2017 rok kształtował się na poziomie ponad 265 tysięcy złotych.

 

ABSOLUTORIUM JEDNOGŁOŚNIE

Obszerne sprawozdanie, będące swoistą cenzurką dla Zarządu Klubu, zaprezentował Tadeusz Chmielewski z Komisji Rewizyjnej.

 

W głosowaniu obecni na zebraniu członkowie Klubu jednogłośnie przyjęli sprawozdanie Zarządu i udzielili wszystkim członkom Zarządu KS Proch absolutorium za rok 2017.

 

NOWY STATUT

Podczas piątkowego walnego uchwalono również nowy statut klubu. O konieczności zmian, które w głównej mierze zostały narzucone przez ustawodawcę i wynikają ze zmiany ustawy o stowarzyszeniach, mówił Sebastian Bal. Nowy statut został przyjęty jednogłośnie.

 

 

Na temat zmian w statucie mówił członek Zarządu KS Proch, Sebastian Bal.

 

Punkt wolne wnioski i sprawy różne tradycyjnie został poświęcony na dyskusję o bieżących problemach klubu.

 

- Ostatnie miesiące to nie był zły czas. Celem dla drużyny seniorów był awans do czwartej ligi. Ostatecznie zajęliśmy drugie miejsce i nie udało się, ale pewnych spraw nie byliśmy w stanie przeskoczyć - mówił prezes Mirosław Lepa. - Były wpadki, które nie powinny się przytrafić. Powinniśmy być w innym miejscu. Nie mamy zastrzeżeń do trenera, ale chcemy odświeżyć szatnię - kontynuował.

 

Podczas zebrania powrócił również temat poziomu szkolenia młodzieży w Pionkach. Kolejny już raz padł pomysł, żeby KS Proch niezależnie od UKS Champion organizował nabory dla najmłodszych roczników.

 

Jak słusznie zauważył prezes Lepa z każdym rokiem zmniejsza się dotacja ze strony miasta Pionki na szkolenie młodzieży. W 2015 roku KS Proch otrzymał na podstawie konkursów dla stowarzyszeń 70 tysięcy złotych, a w roku 2018 już tylko 46 tys.

 

Dobitnie o poszukiwaniach innych źródeł finansowania klubu wypowiedział się Tadeusz Chmielewski. - Byłem w blisko 60 firmach z terenu Pionek. Odpowiedziało może osiem. Wszystkim im bardzo dziękujemy i doceniamy ich wsparcie - podkreślił.

Dodane przez JaW
Komentowanie dozowolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników.