Proch Pionki - Iłżanka Kazanów 2:0 (1:0)

Proch Pionki - Młodzik-18 Radom 1:4 (1:1)

Siłownia Stadion Pionki zaprasza! Kliknij, żeby sprawdzić cennik i godziny otwarcia

Informacje Zarządu KS Proch

Powiślanka zbita w deszczu. Proch wygrywa 4:1. Dwa gole i asysta Kacpra Wnuka

Data publikacji: 20-10-2018r. Godz. 20:09

Piłkarze Prochu Pionki wrócili na zwycięską ścieżkę i szybko otrząsnęli się po ubiegłotygodniowej wpadce w Szydłowcu. W deszczową sobotę w meczu 12. kolejki Ligi Okręgowej 4:1 (3:0) rozprawili się z Powiślanką Lipsko. Po blisko 580 minutach bez gola wreszcie na listę strzelców wpisał się Kacper Wnuk i zrobił to nawet dwa razy, dokładając do tego jeszcze asystę. Gole strzelali też Robert Kowalkowski i niezawodny kapitan Mateusz Szczepański.

W powietrznym starciu o piłkę Kamil Denkiewicz i Wiktor Borcuch

Sobotni mecz udowodnił, że słabe wyniki Powiślanki w rundzie jesiennej, to nie przypadek. Pierwsza połowa toczyła się pod zdecydowane dyktando Prochu. Piłkarze trenera Roberta Rogali grali agresywniej, szybciej i przede wszystkim chcieli strzelać bramki. Goście z Lipska w pierwszej połowie zanotowali dwa niecelne strzały i to by było na tyle. Najbliżej szczęścia był w 45. minucie Mateusz Próchniak, ale jego uderzenie głową o dobre dwa metry minęły słupek bramki strzeżonej przez Kubę Maika.

Ładną asystę przy bramce na 1:0 zaliczył Joel. Z lewej kapitan Powiślanki, Karol Zięba.

Mając pewne 3:0 "biało-zieloni" w drugiej połowie spuścili z tonu i pozwolili dojść do głosu rywalom. Bramką dla Powiślanki pachniało przez kilkanaście minut. Najpierw Mateusz Dryka minimalnie główkował obok słupka. Sześć minut potem Dawid Gardynik wykorzystał złe ustawienie obrony Prochu i dał gościom nadzieję. Nadzieję, która bardzo szybko zgasła, bo już 120 sekund później grupę kibiców z Lipska uciszył Mateusz Szczepański.

Po sześciu meczach bez gola wreszcie przełamał się Kacper Wnuk. Na zdjęciu w starciu o piłkę z Rafałem Krupą z Powiślanki.

Teraz przed piłkarzami Prochu dwa trudne mecze wyjazdowe. W przyszłą sobotę (27.10) w Wierzbicy z Orłem, a 3 listopada w Grójcu z Mazowszem. Ostatnim rywalem w rundzie jesiennej, w sobotę 10 listopada w Pionkach, będzie Iłżanka Kazanów.

1:0 Kacper Wnuk 21 minuta (ligowa bramka numer 6) - super dośrodkowanie z lewej strony dał Joel. Wnuk uprzedził obrońców w polu karnym i z kilku metrów dostawił nogę.

2:0 Kacper Wnuk 31 minuta (ligowa bramka numer 7) - prostopadłe podanie od Daniela Barzyńskiego pozwoliło wyjść Wnukowi sam na sam z bramkarzem gości. Napastnik Prochu poczekał aż Tomasz Rak siądzie na ziemi i spokojnie kopnął po ziemi do siatki.

3:0 Robert Kowalkowski 42 minuta (ligowa bramka numer 24) - do dwóch bramek Wnuk dołożył asystę. Dośrodkowanie z rzutu rożnego z prawej strony, po którym Kowalkowski lekko strącił piłkę głową.

3:1 Dawid Gardynik 59 minuta - długie podanie za plecy obrońców na lewą stronę. Gardynik przyjął piłkę i przymierzył w długi róg.

4:1 Mateusz Szczepański 61 minuta (ligowa bramka numer 138) - kolejna asysta Barzyńskiego. Tym razem dośrodkowanie z lewej strony. Szczepański zgasił piłkę na klatce i po rękach Raka zmieścił piłkę w krótkim rogu bramki Powiślanki.

Proch: 1. Maik - 14. Denkiewicz (71', 2. Pachlerski), 5. Kapusta (80', 15. Warchoł), 19. Kowalkowski, 8. Pryciak - 20. Joel, 9. Szczepański (kpt), 3. Jaroszek, 7. Barzyński, 11. Nowocień (78', 6. Mucha) - 10. Wnuk (78', 17. Sobieraj).

rezerwowi: 12. Kolecki, 16. Trzos.

Powiślanka: 1. Rak - 15. Dryka (68', 9. Król), 4. Zięba (kpt), 10. Cieciura (55', 7. Krupa), 16. Woźniak - 5. Gardynik (71', 19. Mateusz Piłat), 20. Bajor, 8. Gajos, 6. Ogonowski, 17. Borcuch - 11. Próchniak (75', 18. Michał Piłat).

rezerwowy: 12. Lis.

sędzia: Maciej Posuniak (Radom)