Siłownia Stadion Pionki zaprasza! Kliknij, żeby sprawdzić cennik i godziny otwarcia

Informacje Zarządu KS Proch

Raz a dobrze. Joel bohaterem z Grójca! Mazowsze - Proch 0:1

Data publikacji: 04-11-2018r. Godz. 16:30

Grójec zdobyty! Po trudnym meczu, w którym było mnóstwo walki, a niewiele dogodnych okazji i strzałów na bramkę, Proch pokonał 1:0 (1:0) na wyjeździe Mazowsze. Jedyną bramkę zdobył w 20. minucie Joel. Gospodarze mieli o tą sytuację mnóstwo pretensji i zarzekali się, że gol padł ze spalonego. W pomeczowym wywiadzie trener Mazowsza Robert Radoński stwierdził, że sędzia Michał Borkowski okradł jego drużynę z punktów.

Kameruńczyk Joel strzela zwycięską bramkę dla Prochu w Grójcu

Przed meczem można było mieć trochę obaw o korzystny wynik. "Biało-zieloni" zagrali w osłabionym składzie (bez Pryciaka i Denkiewicza), a rywalom ostatnio szło w lidze bardzo dobrze. Dodatkowo Proch nie potrafił wygrać w Grójcu od 1992 roku. To wszystko poszło już w niepamięć. Zespół trenera Roberta Rogali podjął rękawicę i stoczył z Mazowszem naprawdę trudny, fizyczny pojedynek.

Przywitanie kapitanów, Daniel Złoch (Mazowsze) i Mateusz Szczepański (Proch).

Pierwsza dogodna okazja dla Prochu to strzał głową Roberta Kowalkowskiego w 5. minucie, który powędrował tuż nad poprzeczką. Mazowsze odpowiedziało sześć minut później uderzeniem Mikołaja Nojka szczęśliwie sparowanym przez Kubę Maika do boku. To był jedyny celny strzał gospodarzy przed przerwą. Proch również tylko raz trafił w bramkę strzeżoną przez Almira Erdena, ale od razu zakończyło się to golem.

Zwycięską bramkę dla Prochu w Grójcu i swoją piątą w rundzie jesiennej strzelił Kameruńczyk Joel. Z lewej Arkadiusz Gałka z Mazowsza.

Po zmianie stron długimi fragmentami mecz toczył się na połowie Prochu. Gospodarze próbowali dalekich wrzutów z autu w wykonaniu Arkadiusza Gałki i Daniela Złocha. Mieli też w sumie aż dziesięć rzutów rożnych, ale niewiele z tego wynikało. Mazowsze grało dobrze do 20 metra. Im bliżej bramki, tym bardziej brakowało dokładności i pomysłu, jak zaskoczyć dobrze zorganizowaną obronę Prochu. "Biało-zieloni" nastawili się na kontry i ta z 83. minuty po prostu musiała skończyć się bramką. Chyba tylko Mateusz Szczepański wie, dlaczego podjął taką decyzję i zamiast strzelać do pustej bramki po minięciu Erdena, to jeszcze podawał do Barzyńskiego. Pięć minut wcześniej miejscowi oddali pierwszy i zarazem...ostatni celny strzał na bramkę Maika w drugiej połowie.

Dobry mecz w Grójcu zagrał Daniel Barzyński. Na zdjęciu w pojedynku o piłkę z Pawłem Wysockim.

Bardzo ważna wygrana odniesiona po morderczym boju została okupiona żółtymi kartkami Jaroszka i Szczepańskiego. Obaj nie zagrają za tydzień z Iłżanką. Podobnie jak kontuzjowani Denkiewicz, Kołodziej czy Majos. Sytuacja kadrowa mocno się skomplikowała, ale teraz trzeba się cieszyć ze zdobycia Grójca!

JAK PADŁA BRAMKA?

0:1 Joel Tata Nsah 20 minuta (ligowy gol numer 10) - rzut wolny z prawej strony spod linii bocznej wykonywał Barzyński. Piłkę wstrzeloną w pole karne trącił lekko Lisicki. Futbolówka odbiła się od słupka i trafiła pod nogi Joela, a ten na raty pokonał Erdena.

Mazowsze: 12. Erden - 2. Gałka, 7. Lisiecki, 17. B.Wysocki, 16. Lepa - 23. Czerepok, 21. P.Wysocki, 8. M.Nojek, 5. Złoch (kpt), 15. Derewicz - 10. Sobczak.

rezerwowi: 1. Przybylski, 3. Gotlib, 11. Dąbrowski, 14. Małecki, 19. Rogoziński, 80. Zieliński.

Proch: 1. Maik - 5. Kapusta, 19. Kowalkowski, 3. Jaroszek, 2. Pachlerski - 20. Joel (86', 6. Mucha), 10. Kisiel, 9. Szczepański (kpt) (85', 13. Machnio), 7. Barzyński, 8. Nowocień - 11. Wnuk (75', 17. Sobieraj).

rezerwowi: 12. Kolecki, 15. Warchoł.

sędzia: Michał Borkowski (Jedlnia)

żółte kartki: Czerepok - Jaroszek, Kisiel, Szczepański

widzów: około 80 (połowa z Pionek)

Grójec jest kolejnym miastem na piłkarskiej mapie regionu radomskiego, po Białobrzegach, Szydłowcu czy Przysusze, gdzie poprawia się infrastruktura stadionowa. Za blisko 1,3 miliona złotych powstaje dwustronna trybuna na 680 miejsc.